Etex Groep start exclusieve onderhandelingen met Lafarge - 14/07/2011

PersberichtEtex Groep is met Lafarge exclusieve onderhandelingen gestart over de overname van de Europese gipsplaatdivisie.

De gipsplaatdivisie van Lafarge is een van de drie grootste gipsplaatproducenten in Europa. Ze telt zowat 3.300 medewerkers en heeft 14 geavanceerde gipsplaatfabrieken. Ze heeft een leiderspositie in de grootste Europese markten en is aanwezig in alle belangrijke Europese landen.

De activiteiten zouden samen met de Zuid-Amerikaanse gipsplaatactiviteiten van Etex Groep en Lafarge worden ondergebracht in een nieuwe entiteit, waarvan Etex Groep 80% in handen zou hebben en Lafarge 20%. De nieuwe entiteit zou een omzet hebben van zowat 1 miljard euro.

Door de overname zou Etex Groep een belangrijke speler in de droogbouw worden. Dankzij de nieuwe vereisten op het vlak van energie-efficiënte huisvesting is dit een van de meest veelbelovende segmenten van de bouwmaterialenmarkt. Etex Groep zou aanzienlijke synergieën realiseren met zijn bestaande bouwplatenactiviteit, die al een groot deel van de verkoop uitmaakt. Droogbouw wordt duidelijk een van de grote strategische assen van Etex Groep, dat via de nieuwe entiteit marktleider zou worden in gipsplaten in Zuid-Amerika en tot de top drie zou behoren in Europa.

Fons Peeters, CEO van Etex Groep, verklaarde: "De overname van de gipsplaatdivisie zou een belangrijke strategische stap voor Etex Groep zijn en onze groep een leiderspositie in droogbouw geven. De combinatie van onze activiteiten zou ons doen uitgroeien tot een toonaangevende speler in de gipsplatenmarkt. De synergieën met de bestaande platenactiviteit van Etex zouden de toekomstige groei aanzienlijk vergroten. Wij hopen de medewerkers van de Europese gipsdivisie van Lafarge snel te kunnen verwelkomen in onze groep en kijken ernaar uit om met hen samen te werken."

Download het persbericht (Engelse versie pdf 40kb)

Terug naar het nieuwsoverzicht